צרו קשר
ּ

חלאקה

טקס חלאקה הינה חגיגה משפחתית; חגיגה המציינת את התספורת הראשונה של ילדינו. מדובר, ללא כל צל של ספק, במעמד מרגש עד דמעות בו אנו צופים ביקירנו אט אט גדלים ומתקרבים בצעדי ענק לגיל החינוך. כדי לתכנן מעמד זה כראוי, מומלץ לשתף פעולה עם חברת ארץ אהבתי. כך, כאשר אתם מוקפים בבני משפחה וחברים, טקס זה יתנהל כנדרש.

מידע חשוב על טקס חלאקה

המסורת היהודית כוללת מספר טקסי חניכה; טקסים מרגשים ומשפחתיים כדוגמת החלאקה. מה משמעותו של טקס זה? בין אם אתם שייכים לעדות המזרח או אשכנז, במסגרת טקס החלאקה נהוג לציין את התספורת הראשונה של ילדינו בהגיעם לגיל 3. מה חשיבותה של הספרה 3 בטקס זה? היא מתרכזת בעובדה שבשלושת חודשיו הראשונים של עץ פרי, אסור ליהנות מפירותיו. דרך חשיבה זו חוצה את המדרש ופונה אף אל ילדינו הקטנים: בתום שלושת שנותיהן הראשונות של ילדינו, ניתן יהיה לקדש אותם וליהנות מפירותיהם.

אכן, החלאקה, שמשמעותה תספורת בערבית, מציינת את יכולתם של ההורים ליהנות מהפירות של ילדיהם. מעמד זה, כאמור, כולל את התספורת הראשונה אותה הילד יעבור. במסגרת מעמד זה, נהוג לספר את שערות הילד – אך להשאיר את פאותיו. לרוב, מעמד זה הינו סיבה לקיומה של חגיגה משמחת. משפחות רבות עולות לקבר רבי שמעון בר יוחאי, אך גם ניתן לערוך את טקס התספורת הראשונה בכותל המערבי. במעמד טקס זה, תיהנו מנוכחותה של השכינה.

ליהנות מפירות ילדינו

בנכם חוגג בימים אלו 3? הגיעה העת לתכנן עבורו את החלאקה. תכנון חגיגה זו מתבסס על מספר דגשים: החל מתיאום מול הגורמים הרלוונטיים ברשב"י, לצד סיועם של מדריכים ואף שולחן כיבוד עבור האורחים – צוות המומחים של ארץ אהבתי ישמח לסייע לכם בכל שלב ושלב בתכנון מעמד מרגש זה. במקביל לכך, נדאג לשירותי הסעות אמינים ומקצועיים – כך שתוכלו להגיע לאתר האירוע ללא דאגות ובשעה שנקבעה.

למעלה

אנו בארץ אהבתי מומחים בארגון והפקת אירועים

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ